Alupanel w sztuce!

Kolejny wspaniały przykład wszechstronności naszych aluminiowych paneli kompozytowych. Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani, że Alupanel Lite został użyty w niesamowitej instalacji artystycznej na fasadzie Palazzo Strozzi we Florencji we Włoszech.

Stworzony przez urodzonego we Francji artystę JR i ukończony wraz z 11-osobowym zespołem w ciągu dwóch miesięcy, dzieło specyficzne dla miejsca zostało wykonane 30 centymetrów przed fasadą z XV wieku z metalową konstrukcją i 120 arkuszami Alupanel Lite.

Przez całą swoją karierę JR tworzył monumentalne kolaże fotograficzne - od faweli w Rio de Janeiro po Luwr w Paryżu, jego prace przedstawiają większe niż życie obrazy umieszczone w dramatycznych miejscach w miejskim krajobrazie oraz najnowsze dzieło La Ferita (Rana) , to anamorficzny kolaż, który wydaje się odsłaniać kultowe dzieła sztuki znajdujące się wewnątrz budynku, a także okazałą kolumnadę na dziedzińcu, salę wystawową i bibliotekę.

Mająca 28 metrów wysokości i 33 metry szerokości, masywna instalacja kolażowa pokrywa główną fasadę Palazzo Strozzi i stwarza iluzję, w której, patrząc z określonego punktu widzenia, wydaje się, że dzieli galerię na pół.

Wraz z La Ferita, JR proponuje bezpośrednią i sugestywną refleksję na temat dostępności miejsc kultury w epoce pandemii. W ten sposób Palazzo Strozzi staje się sceną dla symbolicznej, ale bolesnej rany, jakiej doznały instytucje kulturalne na całym świecie. Odsłaniając różne części wnętrza w miarę zmiany pozycji widza, dzieło sztuki jest odpowiedzią na brak dostępności w instytucjach kultury od początku pandemii COVID-19.

Instalacja zapoczątkowała także program artystyczny przyszłości Palazzo Strozzi, nową inicjatywę wspierającą produkcję i promocję sztuki współczesnej we Włoszech, w tym coroczną publiczną komisję sztuki dla Florencji.

7042b5d3 ec2c 4ba1 9889 5f2c28d41ffd
Szukaj×