Multipanel UK staje się bardziej ekologiczny!

Nowe centrum ma zdolność produkcyjną 2,4 tony granul LDPE na godzinę, które można wykorzystać na rdzeń niektórych z naszych arkuszy ALUPANEL®. Jest to również główny element ogólnego celu, jakim jest osiągnięcie zerowej ilości odpadów z naszego operacyjnego procesu produkcyjnego, przy czym złom aluminiowy w kręgach jest wysyłany do recyklingu, a tworzywa sztuczne usuwane z linii produkcyjnej są poddawane recyklingowi w nowym wewnętrznym centrum.

Daniel Lewis, nasz kierownik ds. Zakupów, powiedział: „Nasze dwie linie produkcyjne mają wspólną zdolność zużywania 3 ton LDPE na godzinę, więc pod warunkiem, że będziemy w stanie utrzymać dostawy odpowiednich odpadowych tworzyw sztucznych, moglibyśmy ostatecznie wyprodukować 80% naszego zapotrzebowania przy jednoczesnym ilość odpadów poza wysypiskiem ”.

Tworzywo sztuczne wyprodukowane w nowym środku topi się w niższej temperaturze niż niektóre inne tworzywa sztuczne i dlatego wymaga mniej energii do podgrzania do optymalnej urabialności. Wynikająca z tego redukcja zużycia energii jeszcze bardziej ograniczy wpływ produkcji na środowisko, zwiększając tym samym ekologiczność produkowanych tutaj paneli.

Pan Lewis dodał: „Rodzaj plastiku, którego potrzebujemy, nie jest obecnie poddawany recyklingowi w Kent, więc bylibyśmy niezwykle zainteresowani rozmową z wszelkimi firmami lub władzami, które obecnie mają duże ilości odpadów LDPE, których nie mogą pozbyć się w sposób przyjazny dla środowiska. ”

Img 0873 B
Szukaj×